İletişim Bilgileri

Medikal House

  • Yetkili Kişi: Serdar Aydın
  • Telefon numarası: +90 (232) 484-55-66
  • +90 (553) 567-27-57
  • Adres: Konak Mah. 847 Sok. No.19 D.B04 Nebioğlu İş Merkezi, Konak, İzmir, 35260, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler

Motorlu Hasta Karyolası

Motorlu Hasta Karyolası
Kumandalı Ortopedik Elektrikli Hasta Karyolası Modelleri 2 iki motorlu hasta karyolası 750.00 TL 3 üç motorlu hasta karyolası 2000.00 TL 4 dört motorlu hasta karyolası 2600.00 TL

21.05.2014 18:30

Teknolojinin gelişmesi kimine göre eziyet kimine göre medeniyet olarak algılandığı günümüzde tedavi süreçlerini evlerinde veya sağlık kurumlarında geçiren yatalak hastalar için imal edilen hasta karyolası modelleri artık el kumandası ile kolaylıkla pozisyon verdirilebilen sistemler haline gelmiştir. Bu sistem üzerinde hareket ve pozisyon kabiliyetinin farklılıklarına göre farklı sayıda ve özelliklerde motorlar dahil edilmiş elektrik gücüne ihtiyaç duyulmuştur.

Motorlu Hasta Karyolası Çeşitleri:

alt text

2 Motorlu Hasta Karyolası: Bünyesinde bulunan iki adet piston veya bir adet aynı anda çift yönlü olarak çalışabilen dual motor sayesinde baş ve ayak kısmının hareket ettiği hasta karyolası modelleridir. Hastanın yattığı yüzey üç parçalı veya dört parçalı olarak üretilmekte sırt kısmını el kumandası ile yukarı ve aşağı hareket ettirip pozisyon veriyorken aynı kumanda dokunuşları ile ayak bölümüne de yön verilebilmektedir. Birçok iki motorlu hasta karyolası bulunmaktadır. Daha ekonomik ve daha ucuz olan Hasta Karyolası Elektrikli El Kumandalı Ortopedik MS0945 başlık bölümünde bulunan ahşaplar dışında tamamen metal aksamlardan oluşmaktadır. Pozisyon olarak tüm iki motorlu hasta karyolaları gibi aynı özelliklere sahip bu model ucuz motorlu hasta karyolası modelleri arasında en uygun olanıdır. Felçli, Alzheimer gibi sürekli yatma durumunda bulunanlar için kullanıma uygundur.

alt text

3 Motorlu Hasta Karyolası: Sırt kısmı ve ayak bölümüne hareket kabiliyeti veren iki motorlu olanlardan farklı olarak kişinin üzerinde bulunduğu karyolanın yükseklik alçaklık ayarını yapmaktadır. En çok tercih edilen modellerden biri olarak bilinen üç motorlu hasta karyolası özellikle felçli veya hareket kabiliyeti olmayan hastaların karyola üzerinden indirmek veya tekrar üzerine almak için mantıklı ve doğru bir düzenektir. Alüminyum veya tabanca korkuluklu modelleri olduğu gibi full abs adını verdiğimiz hastanelerde bulunan hasta karyolası modelleri bulunmaktadır. En çok tercih edilen Asansörlü 3 Motorlu Hasta Karyolası Full ABS MS0952 fiyatları arasında en ucuz olan modelidir asansörlü hasta karyolası adından da anlaşılabileceği gibi fonksiyonları arasında yukarı aşağı mekanizması bulunan kumandalı ev tipi hasta karyolaları olarak kullanılabilmektedir.

alt text

4 Motorlu Hasta Karyolası: Asansörlü hasta karyolaları gibi baş ve ayak bölümleri hareketli, yükseklik alçaklık ayarının yapılabildiği ve bunların dışında trendelenburg özelliği bulunan ev ve hastane kullanımına uygun profesyonel hasta karyolası çeşitleridir. Trendelenburg özellik olarak hasta karyolasına baş bölgesini veya ayak bölgesinin ayrı ayrı yükselip alçalmasını sağlamakta böylece hastanın karyola üzerinde neredeyse oturma pozisyonuna getirebilen bir sistemdir. Bilinci açık iyileşmeye elverişli olan uzun süreli yatacak olan felçli ve yatalak hastalar için ideal karyola çeşitleri olarak bilinmektedir. Dört Motorlu Asansörlü Yoğun Bakım Hasta Karyolası MS0954 bu çeşidin en çok tercih edilen modelidir. Dört motorlu asansörlü hasta karyolası bası yarası oluşumunun engellenmesinde bünyesinde bulunan pozisyon kabiliyetleri ile uzun süreli yatan hastalar için terci sebebi olmalıdır.

Bizler Medikal House olarak motorlu hasta karyolası modelleri üretimini ve imalatını yapmaktayız. Bilgi almak için 0232 484 55 66 veya 0553 567 27 57 numaralı telefonlarımızdan 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz.